PIOTR SZCZEPAŃSKI
absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z-ca kierownika studiów podyplomowych w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie, doktorant trzeciego roku Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS (kierunek: kulturoznawstwo), członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (PTK). Współpracował z fundacją Legalna Kultura przy projektach „Ja w internecie” oraz „Kultura Na Widoku”, z Green Cross Poland przy projekcie „Nasz ogród społeczny”, z CSW Łaźnia przy projekcie „Artecitya”, z twórcami platformy internetowej „Otwarta Warszawa”, z Warsztatami Kultury w Lublinie przy Festiwalu Noc Kultury. Zainteresowania naukowe: hermeneutyka, komparatystyka, logika, filozofia języka, antropologia filozoficzna, historia nauki, kulturowe studia miejskie. (→lista publikacji).
Łukasz Posłuszny
Filozof i socjolog.
Doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakładzie Badań Kultury Wizualnej i Materialnej. Otrzymał tytuł magistra z Filozofii (2010), Filologii Polskiej (2011) oraz Socjologii (2012) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor wielu artykułów poświęconych problematyce przestrzeni, praktyk społecznych oraz dwóch książek –„Przestrzenne formy upamiętniania Zagłady” (Kraków 2014) oraz „Pytanie o pamięć. Relacje autobiograficzne więźniów obozów koncentracyjnych” (Kraków 2012). Jego zainteresowania skupiają się w obszarze badań nad przestrzenią, pamięcią oraz socjologią przedmiotów i codzienności (→lista publikacji). W studiach krajobrazowych interesuje się pejzażem dźwiękowym, biografią krajobrazu oraz jego materialnością.
W grancie pełni rolę doktoranta-wykonawcy.
posluszny.lukasz@gmail.com
MACIEJ KĘDZIERSKI
medioznawca.
Absolwent komunikacji europejskiej o specjalności medioznawstwo w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Od 2015 roku doktorant Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu z afiliacją w Instytucie Kultury Europejskiej UAM. Jego badania naukowe obejmują krajobraz miejski, wpływ ruchów proekologicznych na estetykę miasta, funkcję zieleni publicznej w przestrzeni miejskiej oraz historię terenów zielonych w Gnieźnie (→lista publikacji). Interesuje się również architekturą, motoryzacją, historią współczesną, kulturą oraz historią Chin.
W grancie pełni rolę wykonawca-doktorant.
maciejkedzierski@onet.pl